Zamość: Jak wykonać misia ze skarpetek, jakie są pory roku? Trwają zajęcia online dla maluchów

2021-01-13 10:34 Wioletta Sawa
zajęcia zamość
Autor: https://upz.edu.pl

Nauczyciele Miejskiego Przedszkola nr 10 i 12 w Zamościu oraz studenci ostatniego roku kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna i Przedszkolna Uczelni Państwowej w Zamościu od początku ferii prowadzą dla dzieci spotkania feryjne online – "Baw się z nimi przedszkolakami ".

Zajęcia dla dzieci w formie online prowadzone są od początku ferii zimowych.  Tworzą je nauczyciele dwóch zamojskich przedszkoli i studenci UPZ.

- Głównym zamierzeniem naszych działań jest to by dzieci, które nie uczęszczają w okresie ferii do swoich placówek przedszkolnych mogły razem z rodzicami usiąść przed komputerem i wykonywać różne czynności , które proponują nauczyciele. Założeniem naszym było również to, żeby przyszli nauczyciele też nauczyli się takiej pracy online- mówi  Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 10 w Zamościu- Monika Cieślak.

W zajęciach angażuje się ponad 11 studentów, którzy w ramach praktyk studenckich , pomagają nauczycielom przedszkoli w prowadzeniu zajęć online.

- Udział studentów w zajęciach jest doskonałą okazją do  przygotowania ich do  pracy i roli zawodowej nauczyciela przedszkola i edukacji wczesnoszkolnej. Jest to również okazja do praktykowania tej funkcji w naturalnym środowisku i niewątpliwie stanowi etap przygotowawczy do pracy zawodowej. Myślę, że jest to też dobra forma zainteresowania dzieci w tym okresie ferii różnymi formami aktywności- mówi  Dyrektor Instytutu Humanistyczno- Medycznego Uczelni Państwowej w Zamościu - Agata Waszek.

Nagrane filmiki  zawierają różnorodne formy  propozycji na spędzanie wolnego czasu .Dzięki  nim przedszkolaki i dzieci z klas 1-3 mogą posłuchać bajek, malować z prowadzącymi,  gimnastykować się czy uczyć języka obcego. Nagrania  są dostępne na stronach internetowych uczelni i przedszkoli. Dzięki temu przedszkolaki i ich rodzice czy dziadkowie mogą skorzystać z propozycji zajęć również podczas roku szkolnego.