Zamość: Idzie siarczysty mróz. Straż miejska apeluje o zainteresowanie się bezdomnymi

2021-01-15 13:56 Wioletta Sawa
bezdomny
Autor: https://pixabay.com/pl

Uwaga ! Już w ten weekend w naszym regionie będzie bardzo zimno. Meteorolodzy prognozują temperaturę od -17 do -21 w nocy. To szczególnie trudny i niebezpieczny czas dla osób bezdomnych. Straż miejska apeluje.

Wraz z nadejściem niskich temperatur strażnicy miejscy regularnie  kontrolują miejsca, które często zamieszkują osoby bezdomne.  Niska temperatura za oknem może być śmiertelną pułapką dla osób przebywających w budynkach pozbawionych  ogrzewania. Takie osoby możemy spotkać również w parkach czy na przystankach.

- Każdy jest człowiekiem i każde istnienie ludzkie ma swoją wartość i musimy się o nie zatroszczyć.   Dzięki Państwa informacjom udało nam się uratować kilka osób- dziękuję za to Państwu serdecznie. W związku z tym  bardzo proszę i apeluję do mieszkańców o reagowanie . Proszę by tę czujność zachować również w tym roku. Nie myślmy w sposób uproszczony i prymitywny, że każda osoba, która leży gdzieś na przykład na ławce czy chodniku to prawdopodobnie pijany. Nie. Jest wiele osób niedołężnych, chorych, które mogą w takim stanie leżeć,  a nawet jeśli ktoś leży po spożyciu alkoholu to też musimy pomóc temu człowiekowi- mówi Komendant Straży Miejskiej w Zamościu- Marian Puszka.

Gdy natkniemy się na osobę śpiącą na ławce, czy przebywającej w pustostanie czy na ogródkach działkowych dzwońmy pod bezpłatny numer telefonu 986 lub 112. W ten sposób możemy komuś uratować życie.​