Zamość: Bezpieczniej na drogach niż w 2019 roku. Policja podsumowała ubiegły rok

2021-01-14 11:10 Wioletta Sawa
zamość
Autor: KMP Zamość

Mniej wypadków drogowych, mniejsza liczba osób zabitych i rannych. Tak wyglądał 2020 rok na drogach powiatu zamojskiego.

- W 2020 roku na drogach naszego powiatu było bezpieczniej w porównaniu do 2019 roku. W 2020 roku było o 9 wypadków mniej, o 7 osób mniej poniosło śmierć na drodze i   o 11 osób  mniej zostało rannych w wyniku wypadków drogowych - informuje rzecznik prasowy zamojskiej policji- Dorota Krukowska- Bubiło.

W 2020 roku zamojscy policjanci skontrolowali ponad 28 tysięcy użytkowników dróg. Najczęstszymi przewinieniami kierowców było przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy nieprawidłowa zmiana pasa ruchu. 18 tysięcy kierowców zostało ukaranych mandatami.

W ubiegłym roku  przeprowadziliśmy też 50 tysięcy kontroli stanu trzeźwości kierowców. W 77 przypadkach kierowcy znajdowali się w stanie nietrzeźwości i odpowiedzą za popełnione przestępstwo , za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2   – dodaje Dorota Krukowsa- Bubiło.

W 2020 roku skontrolowano też pieszych. Ich najczęstszym przewinieniem było przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych a u skontrolowanych rowerzystów powtarzającymi się wykroczeniami była jazda przez przejście dla pieszych, jazda po chodniku czy jazda bez wymaganych świateł. W ubiegłym roku zanotowano w sumie ponad 385 takich przypadków.