Zamość: Trwa procedura oceny zgłoszonych projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego

2020-06-29 8:24 Wioletta Sawa
zamosc
Autor: Wioletta Sawa

Zespół powołany przez Prezydenta weryfikuje zgłoszone projekty pod kątem spełnienia wymogów formalnych. W przypadku błędów czy braków wnioskodawcy będą mieli czas nas ich uzupełnienie. Pod koniec sierpnia ma ruszyć internetowe głosowanie.

- Wśród projektów zgłaszanych w ramach zadań osiedlowych na rok 2021 znalazły się między innymi : budowa miejsc postojowych dla samochodów osobowych w rejonie Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Przedszkola Miejskiego nr 15 na Osiedlu Zamoyskiego, budowa na deszczówkę przy ulicy Traugutta także oświetlenie ścieżki pieszo- rowerowej na Osiedlu Janowice czy kontynuacja przebudowy bocznej ulicy Majdan. Wśród zadań ogólnomiejskich znalazły się między innymi projekty:" Zamość Twierdza Otwarta dla ptaków”, “Remont i modernizacja hali sportowej wraz z zapleczem w OSiR Zamość”, “System wideo – mappingu do tworzenia multimedialnych kompozycji, animacji i efektów specjalnych na obiektach architektonicznych”, “Utworzenie „parku pamięci” pod nazwą “Park 440 lat Zamościa” wraz z pomnikiem upamiętniającym miejsce po cmentarzu żydowskim”  - informuje rzecznik Urzędu Miasta Zamość- Marta Lackorzyńska- Szerafin.

Lista projektów zaopiniowanych pozytywnie i negatywnie będzie opublikowana do 16 lipca . Po tym nastąpi tryb odwoławczy. Do 20 sierpnia zostanie zaktualizowana lista projektów osiedlowych i ogólnomiejskich. Głosowanie internetowe będzie trwało od 24 sierpnia do 20 września a głosowanie tradycyjne na każdym osiedlu będzie przebiegało w dniach od 21 września do 25 września.  W tym roku złożono 33 projekty osiedlowe i 11 ogólnomiejskich.