bezpieczny motocyklista

i

Autor: pixabay.com

Zamość: Bezpieczny motocyklista - akcja zamojskiej policji

2021-06-29 15:14

Sezon motocyklowy w pełni. W miniony weekend funkcjonariusze prowadzili kontrole na drogach powiatu zamojskiego skupiając uwagę głównie na kierowcach jednośladów.

Bezpieczny motocyklista to akcja zamojskiej policji przeprowadzona w ostatni weekend na drogach powiatu. Wakacje to czas wzmożonego ruchu jednośladów, z tego powodu mundurowi w sposób szczególny przyglądali się zrachowaniom kierowców motocykli i częściej poddawali kontrolom. Sprawdzali m. in ich stan trzeźwości i uprawnienia do kierowania.

Oczywiście weekendowa akcja nie dotyczyła wyłącznie poruszających się dwoma kółkami. W ramach działań policjanci sprawdzili stan trzeźwości ponad 800 kierujących różnymi pojazdami, zastosowali ponad 250 środków oddziaływania, w tym 221 mandatów. Siedmiu kierujących straciło prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Skontrolowano prawie 60 motocyklistów.

Wśród skontrolowanych był też 40-latek, który w niedzielę (27. czerwca) poruszał się ulicami Zamościa motocyklem, pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Dodatkowo miał przymocowane tablice rejestracyjne od innego jednośladu, a ten którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem, a za naruszeniem zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych odpowie przed sądem.

Tego samego dnia w miejscowości Wielącza Podkościelna funkcjonariusze zatrzymali do kontroli nietrzeźwego 16- letniego motorowerzystę. Miał ponad pół promila. Mieszkaniec gminy Szczebrzeszyn został przekazany pod opiekę opiekunom wraz z pojazdem, którym się poruszał. Sprawa została przekazana do sądu rodzinnego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE