zamość

i

Autor: Wioletta Sawa

Zamość: Będzie można zapytać o szybką kolej w Zamościu​

2022-05-18 8:37

W najbliższy czwartek w sali Consulatus zamojskiego ratusza odbędą się konsultacje społeczne w sprawie budowy linii kolejowych na odcinkach: Trawniki – Krasnystaw oraz Wólka Orłowska – Zamość – Tomaszów Lubelski – Bełżec.

- To będą konsultacje dotyczące  przebiegu tras kolejowych na terenie miasta Zamość w ramach Centralnego Portu Komunikacyjnego  proszę pamiętać, że jest to inwestycja centralna , nie jest to inwestycja miasta . Inwestycja dotyczy przejścia po terenie miasta w ramach inwestycji centralnej - informuje  Dyrektor Wydziału Wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Zewnętrznych w Urząd Miasta Zamość. - Tomasz Kossowski

Konsultacje związane są z realizacją projektu STEŚ Studium Techniczno-ekonomiczno-środowiskowego na rzecz Centralnego Portu Komunikacyjnego zadania budowy na terenie Zamościa odcinka linii kolejowej nr 56.

Będzie można zapytać o tym w jaki sposób szybka kolej miałaby być połączona z Zamościem.

- Jest kilka wariantów, jeden z nich to przekop podziemny , tunel, który łączyłby nasz hub komunikacyjny na ulicy Peowiaków z szybką koleją  międzynarodową. Zapraszamy wszystkich, wiele osób dzwoni, pyta, dzieli się obawami , na tym spotkaniu  będzie można się śmiało zapytać , swoje zdanie wypowiedzieć. To są konsultacje związane z fazą dokumentacyjną ale jeszcze nie na przetarg czy pozwolenie na budowę tylko wszystkie środowiskowe rzeczy, które są potrzebne do wydania takiego pozwolenia . To jest dopiero pierwsza faza . Myślę, że fachowcy wyjaśnią z czym to się wiąże . Tam przyjeżdżają ludzie, którzy to opracowują , mają doświadczenie bo realizowali tego typu projekty , nie jest to firma "krzak", która ma pomysł i tyle.  Są ankiety, można je wypełniać, składać. Zapraszamy.

Link do informacji dotyczących planowanych konsultacji i ankieta dla mieszkańców wraz z interaktywną mapą umożliwiającą weryfikację przebiegu linii kolejowej można znaleźć na stronie: Centralnego Portu Komunikacyjnego i investin.zamosc.pl/. Konsultacje w sali Consulatus rozpoczną się o godzinie 16.00.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE