koronawirus

i

Autor: https://pixabay.com/pl/

Zamość: W Zamościu będą maseczkomaty

2020-04-16 8:39

Na terenie Zamościa pojawią się automaty z maseczkami. Będą zlokalizowane w kilku punktach miasta. W automatach będą dostępne również inne środki ochrony osobistej. To inicjatywa Miasta Zamość

Pomysł ma związek z nowymi przepisami , które obowiązują od dzisiaj. Nowe obostrzenia, nakładają na nas obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Będzie to można zrobić przy pomocy części odzieży, maski albo przyłbicy albo maseczki.  

  Zamówiliśmy już  maseczkomaty i maseczki. Za kilka dni automaty z maseczkami pojawią się na terenie Zamościa. Będą zlokalizowane   w czterech punktach miasta. Będzie można w nich nabyć maseczki wielorazowego użytku, które będzie można prać i prasować. Maseczki będą od lokalnych producentów. Oprócz  tych maseczek w automatach  będą również żele, rękawiczki lub całe zestawy. To wszystko po to, żebyście Państwo mieli jak najlepszą ochronę w tych trudnych czasach- informuje Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

Zakrywanie ust i nosa jest wymagane  od 16 marca.  Należy to robić między innymi , w obiektach handlowych, targowiskach,  w środkach publicznego transportu,  również na  terenach zielonych,  w parkach, bulwarach, ogrodach zoologicznych, jordanowskich, a także na plażach. Obowiązek istnieje  także podczas przebywania na terenach leśnych. 

Obowiązek zakrywania ust i nosa  nie dotyczy między innymi dzieci poniżej 4 roku życia czy osób, które nie mogą zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia, zaburzeń rozwoju, niepełnosprawności intelektualnej , okazanie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie nie jest wymagane. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE