Zamość: Trwa przetarg na aranżację pomieszczeń w Zamojskiej Rotundzie

2021-06-08 10:35 Wioletta Sawa
zamość
Autor: Wioletta Sawa

Miasto Zamość szuka oferentów, którzy wykonają, dostarczą i zamontują elementy ekspozycji w kilku pomieszczeniach Muzeum Martyrologii „Rotunda”.

Chodzi o cele nr 2, 13, 16 , 18 i 19. Zadanie ma zostać wykonane do połowy września tego roku.

- W ramach tego zadania  powstaną  nowe plansze informacyjne dotyczące historii rotundy jako elementu fortyfikacji ale również jako miejsce martyrologii . Będą również informacje na temat Dzieci Zamojszczyzny . W ramach aranżacji zostanie wykonany model tyflograficzny  rotundy oraz obozu przejściowego. Zależy nam na tym, aby  informacje, które znajdują się na rotundzie były bardziej przyjazne i dostępne dla osób niewidomych i niedowidzących- informuje Sekretarz  Miasta Zamość- Marcin Grabski.

Celem zadania jest uatrakcyjnienie obiektu i dostarczenie większej ilości informacji na temat samej rotundy i poszczególnych cel.

Wyposażenie ekspozycji muzealnej w rotundzie zawierające plansze informacyjne, gabloty, tyflograficzną mapę obiektu, makiety dotykowe ma zostać zrealizowane w ramach projektu „Rewitalizacja Rotundy Zamojskiej w Zamościu” . Termin składania ofert mija 9 czerwca.