Zamość: Maj w działaniach zamojskiej straży pożarnej. "Był standardowy"

2021-06-09 8:05 Wioletta Sawa
zamość
Autor: https://pixabay.com

​136 interwencji podejmowali zamojscy strażacy w ubiegłym miesiącu. W 30 przypadkach gasili pożary , 97 razy wyjeżdżali do miejscowych zagrożeniach i 9 razy do fałszywych alarmów . Zamojska straż pożarna podsumowała maj.

- Maj w podsumowaniu interwencyjnym i statystycznym był miesiącem standardowym. To czas  kiedy występują zdarzenia z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.  Maj w tym roku był  wyjątkowo zimny dlatego  zanotowaliśmy również  pożary sadzy w kominie, czego w minionych latach trudno było się doszukiwać w takiej ilości w miesiącu maju- informuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu- starszy brygadier Andrzej Szozda.

W ubiegłym miesiącu zamojscy druhowie usuwali skutki silnego wiatru czyli połamane konary i drzewa, zabezpieczali również konstrukcje uszkodzonych budynków między innymi w Łabuńkach pierwszych i Jatutowie, strażacy gasili pożary sadzy w kominach. Uczestniczyli też w dwóch nietypowych interwencjach.

- Zachodziła konieczność przecięcia obrączki na dość spuchniętym palcu. Strażacy przy wykorzystaniu specjalnej przecinarki wykonali tę czynność.  Na jednej z posesji wskoczyła przez ogrodzenie sarna właściciel posesji poprosił strażaków o pomoc, strażacy przystąpili do demontażu  przęseł ogrodzenia i w tym momencie sarna wyskoczyła z posesji- dodaje Andrzej Szozda.

W ubiegłym miesiącu zamojscy druhowie pomagali również przy wypadkach drogowych, w tym przy kilku palących się pojazdach, zabezpieczali teren I budynki przy fałszywych alarmach bombowych i pomagali seniorom w dojeździe na szczepienia.