Zamość: Juniorki i juniorzy powalczą o najlepsze wyniki w podnoszeniu ciężarów

2021-04-22 8:22 Wioletta Sawa
zamość
Autor: https://www.pzpc.pl

Zawodniczki i zawodnicy z ponad 35 klubów z całej Polski przyjadą do Zamościa na Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Celem zawodów będzie wyłonienie indywidualnych Mistrzyń i Mistrzów Polski do lat 20.

- Spodziewamy się, że będzie około 250 osób ze wszystkich klubów. Wśród zawodników będą sportowcy, którzy od lat pięciu czy siedmiu trenują podnoszenie ciężarów. Na mistrzostwach będą również ci, którzy dopiero zaczynają lub późno zaczęli i mistrzostwa w Zamościu będą ich pierwszymi mistrzostwami. Zawodnicy będą zmagać się z różnymi ciężarami. Wśród nich będą tacy, którzy zechcą poderwać 200 kilogramów. rozpiętość będzie na pewno spora bo podnoszenie ciężarów to sport podzielony na kategorie wiekowe i wagowe- informuje Prezes Klubu sportowego Agros Zamość- Konrad Firek.

W zawodach wystartują zawodniczki i zawodnicy w wieku 18-20 lat w kategoriach wagowych od 45 do 87 kilogramów u dziewcząt i od 55- do 109 kilogramów u chłopców. Zamość ma reprezentować ekipa składająca się z dziesięciu zawodników, wśród nich utytułowany i utalentowany Szymon Trytek.

Z szansą na medale  będą wśród naszych zawodników zarówno dziewczyny jak i chłopcy. Zobaczymy jak będzie- dodaje Konrad Firek.

Zawody będą się odbywać na Hali Sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 5,w Zamościu. Z powodu epidemii mistrzostwa odbędą się bez udziału publiczności . Ale będzie bezpośrednia transmisja. Zawody będzie można śledzić na stronie polskiego związku podnoszenia ciężarów I na stronie Agrosu. Uroczyste otwarcie zawodów już w piątek, o godzinie 14:45 a Zamknięcie odbędzie się w niedzielę o godzinie 14:00.