Krasnobród: Budowa przyłączy kanalizacji sanitarnej w Krasnobrodzie i Majdanie Wielkim

2021-06-15 8:05 Wioletta Sawa
zamość
Autor: https://pixabay.com

W Krasnobrodzie i Gminie Krasnobród wkrótce ruszy inwestycja związana z budową kanalizacji.

W Krasnobrodzie wkrótce ruszy zadanie " Budowa kolektora kanalizacji w ulicy Tomaszowskiej wraz z budową kolektora kanalizacji sanitarnej na Osiedlu Podklasztor w w rejonie ulic Łąkowa, AI. Najświętrzej Maryi Panny ,ulicy Słoneczna, Sobieskiego oraz kolektora łączącego Al. Najświętszej Maryi Panny  w Krasnobrodzie z miejscowością Majdan Wielki”.

-  Wychodzimy naprzeciw potrzebom mieszkańców. Każdy ma szambo i musi dość często korzystać z wozu asymilacyjnego . Staramy się by po modernizacji oczyszczalni ścieków rozbudowywać sieć kanalizacyjną by jak najwięcej domów do tej sieci zostało przyłączonych.  To spowoduje zmniejszenie kolejki do usług wozu asymilacyjnego i dzięki temu będzie nam łatwiej ogarnąć naszą  gospodarkę wodno- kanalizacyjną - mówi Burmistrz Krasnobrodu- Kazimierz Misztal.

Wśród budynków, które zostaną przyłączone do sieci kanalizacyjnej znajdzie się też Dom Pomocy Społecznej w Majdanie Wielkim.

W ramach tego zadania zostanie wykona kilkaset metrów sieci. Koszt inwestycji to ponad 600 tysięcy złotych . Zadanie ma zostać zakończone w tym roku.