Zamość: Będą utrudnienia w ruchu na ulicy Piłsudskiego. ZDG apeluje o wyrozumiałość

2021-04-23 8:21 Wioletta Sawa
zamość
Autor: https://pixabay.com

Od najbliższego poniedziałku, 26 kwietnia kierowcy natkną się na utrudnienia na ul. Piłsudskiego w Zamościu. Zmieni się tam organizacja ruchu. Połowa jezdni będzie wygrodzona.

Ruch w obu kierunkach będzie się odbywać na połowie jezdni będzie tak na odcinku - od Domu Towarowego Łukasz  do skrzyżowania z ulicą Okrzei oraz na odcinku od skrzyżowania z ulicą Okrzei do ulicy Kamiennej.

- Kierowcy będą mogli tam napotkać na standardowe utrudnienia w postaci zawężonych odcinków jezdni, ograniczeń prędkości , zakazu wyprzedzania, zakazu skrętu czy wprowadzenia objazdów. Miejscami może dojść do sytuacji, że ruchem będzie kierowała uprawniona do tego osoba . Większość prac będzie prowadzona pod tak zwanym ruchem pojazdów czyli teren budowy będzie wygrodzony i samochody będą mogły się poruszać. Zobowiązaliśmy wykonawcę by zorganizował ten ruch w ten sposób , żeby połowę jezdni czyli te dwa pasy w każdym etapie zajmować tak, aby tymi dwoma pasami można było w dwóch kierunkach sobie jeździć- informuje Dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu- Marcin Nowak.

 Utrudnienia w ruchu będą związane z rozpoczęciem inwestycji ”Przebudowa ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego wraz z odcinkiem ulicy Peowiaków”. Prace maja potrwać do 16 listopada tego roku.