Zwierzyniec: Pożar domu. Na szczęście nikt nie ucierpiał

2021-08-05 8:09
zamość
Autor: KM PSP Zamość

W Bagnie w gminie Zwierzyniec doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Podczas gaszenia domu, mieszkańców w nim nie było. Działania straży trwały cztery godziny.

Do zdarzenia doszło  3.  sierpnia ,  przed godziną 14.00  w miejscowości Bagno  w gminie Zwierzyniec.

- Zamojscy strażacy zostali poinformowani o pożarze budynku mieszkalnego. Z informacji wynikało, że istniała możliwość przebywania osoby w środku budynku. Do tego zdarzenia skierowano zastępy z JRG Szczebrzeszyn oraz pobliskie OSP. Po dojeździe pierwszego zastępu z JRG Szczebrzeszyn stwierdzono, że pożarem objęte było poddasze użytkowe, strych jak również dach oraz weranda budynku mieszkalnego, jednorodzinnego. Pożar był w fazie rozwiniętej. Bezpośrednio zagrożony był kolejny budynek mieszkalny. Po przeprowadzonym rozpoznaniu ustalono, że wewnątrz budynku nikt nie przebywał. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej, wprowadzeniu do wnętrza budynku, ratowników w sprzęcie ochrony dróg oddechowych, celem podania jednego prądu wody w natarciu na strych budynku. Kolejny prąd wody strażacy podali w obronie budynku sąsiadującego. Ze względu na bardzo dużą temperaturę i brak możliwości wprowadzenia ratowników na strych budynku, do zdarzenia skierowano podnośnik SHD23 oraz dodatkowe jednostki OSP. Spaleniu uległo: więźba dachowa z pokryciem, zadaszenie tarasu, okna, częściowo elewacja budynku oraz wyposażenie domu. Wstępne straty właściciel oszacował na kwotę 300 tys. zł. - informuje  oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zamościu-  mł. bryg. Andrzej Szozda.

Osiem  zastępów  3 z JRG Szczebrzeszyn oraz zastępy z OSP: Zwierzyniec, Kosobudy Turzyniec, Wielącza gasiło pożar przez cztery godziny.  Przyczyny i okoliczności tego zdarzenia bada policja.