Zamość: Święta majowe w reżimie sanitarnym. Nie będzie oficjalnych uroczystości

2021-04-30 8:31 Wioletta Sawa
zamość
Autor: https://pixabay.com/pl/

Nie będzie oficjalnych uroczystości, ale obchody Święta Flagi oraz Święta Konstytucji Trzeciego Maja odbędą się. Weźmie w nich udział ograniczona liczba osób. Z powodów pandemicznych.

Obchody świąt majowych odbędą się na Rynku Wielkim w Zamościu.

- Pan Prezydent Andrzej Wnuk uczci Święto Flagi i Konstytucji 3 Maja. Będzie to kameralne uczczenie  świąt narodowych ważnych dla nas  wszystkich.  2 Maja o godzinie 11.50 zaplanowano uroczyste podniesienie flagi państwowej , będą również przemówienia okolicznościowe. Dzień później, upamiętnimy uchwalenie Konstytucji 3. Maja. Na Rynku Wielkim z  udziałem wojska zaplanowano między innymi przemówienia okolicznościowe , złożenie kwiatów i salwę honorową - informuje Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Zamość- Marta Lackorzyńska- Szerafin.

Ratusz zachęca wszystkich mieszkańców przy okazji Święta z 2 maja  do wywieszenie flagi:

- Biuro Programu "Niepodległa" po raz kolejny zaprasza do włączenia się do akcji #mojaflaga organizowanej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja. Zachęcamy do wywieszania flagi, przed domem na balkonie czy też w miejscu pracy a następnie do udostępnienia zdjęcia z flagą w mediach społecznościowych z opisem #moja flaga- dodaje Marta Lackorzyńska- Szerafin.

Na czas majówki zamojska starówka została już udekorowana. Nad uliczkami prowadzącymi na starówkę zawisły biało – żółto- czerwone proporczyki utrzymane w barwach flagi narodowej i flagi miasta Zamość. A dzisiaj (30.04) o godzinie 20.00 pojawi się na ratuszu iluminacja patriotyczna.