Region: Jaka jest dostepność respiratorów na oddziałach covidowych?

2020-10-28 12:33 WS
szpital
Autor: https://pixabay.com/pl

W Biłgoraju i Tomaszowie Lubelskim funkcjonują oddziały, na których leżą pacjenci zarażeni koronawirusem. Część z nich oddycha za pomocą respiratorów. Na razie dostępność respiratorów jest wystarczająca.

W tomaszowskim szpitalu leży obecnie 85 pacjentów z wynikiem pozytywnym, pięć z nich jest  pod respiratorami.

- Pięciu pacjentów udziałów covidowych jest pod respiratorem już od ponad tygodnia. Są w stanie ciężkim lub bardzo ciężkim. Poza tym jest kilka osób do kwalifikacji pod respiratorem. Część pacjentów jest w stanie średnim. Mamy jeszcze zapas 3 respiratorów, pod których możemy podłączyć pacjentów- informuje Dyrektor Szpitala w Tomaszowie Lubelskim - Andrzej Kaczor.

Dobra sytuacja jeśli chodzi o dostępność respiratorów jest też w biłgorajskim szpitalu. Tam działa jeden covidowy oddział, na którym leży 35 pacjentów.

- W tej chwili są dwie osoby pod respiratorami. w sumie cztery respiratory mamy oddelegowane na oddział zakaźny. Kwalifikację do leczenia pod respiratorem ma jedna osoba.  w tej chwili jest mniejsza zgłaszalność pacjentów na inne oddziały , nie ma zabiegów planowych. Jeśli będzie taka potrzeba to będziemy z oddziałów zdejmować. Mamy rezerwę - informuje Dyrektor szpitala w Biłgoraju- Tomasz Kwiatkowski.

W razie potrzeby biłgorajski szpital dysponuje 13 respiratorami.