Zamość: Nowa część ZOO coraz bliżej otwarcia. Trwają jeszcze ostatnie prace

2021-06-08 10:41 Wioletta Sawa
Zamość
Autor: Wioletta Sawa, Radio Eska Zamość

Kończą się prace w zamojskim zoo. Wszystkie główne roboty budowlane zostały już wykonane. Jest już prawie gotowa wielka woliera ptaków, kończy się budowa i urządzanie wybiegu dla nahorów indyjskich. Inwestycja związana z rozbudową zamojskiego ogrodu o nowe ekspozycje jest już na ostatniej prostej.

- To kilkaset metrów z maratonu. To co najbardziej emocjonujące , to co dla nas jest najbardziej ciekawe to aranżacje wybiegów, urządzania.  Zostały jeszcze prace porządkowe i wykończeniowe - informuje Dyrektor Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera w Zamościu- Grzegorz Garbuz.

Obecnie są jeszcze montowane siatki w pawilonie ptaszarni.

- Te prace są na bardzo zaawansowanym etapie . Myślę, że lada dzień się skończą i będziemy już urządzać wystroje również w tamtych pomieszczeniach- dodaje Grzegorz Garbuz.

Rozbudowa zamojskiego zoo oznacza przede wszystkim zwiększenie powierzchni do zwiedzania o 2, 5 hektara. Na tym obszarze krótkim spacerem będziemy mogli przejść przez Azję, Amerykę aż do Afryki.Podczas zwiedzania będziemy mogli zobaczyć między innymi, leniwca, żurawie mandżurskie, ibisy szkarłatne flamingi czy mrówkojady.

Nowe wybiegi mają zostać udostępnione zwiedzającym już na początku lipca.