Zwierzyniec: Przywłaszczył sobie cudzy telefon

2021-09-14 8:17
zamość
Autor: KMP Zamość

49-latek usłyszał zarzuty za przywłaszczenie zgubionego telefonu. Odpowie również za uszkodzenie ciała właścicielki telefonu i jej męża.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę.

- Tego dnia  do dyżurnego komendy Policji z Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęła prośba o interwencję i pomoc w odzyskaniu przywłaszczonego telefonu. Zgłaszająca powiedziała, że poczeka na policjantów na stacji benzynowej w Brodach Małych. Dyżurny natychmiast skierował tam patrol. Policjanci ze Szczebrzeszyna ustalili, że zgłaszająca wraz z mężem jechali ciągnikiem rolniczym. W pewnej chwili kobieta zauważyła, że nie ma telefonu komórkowego. Pomyślała, że telefon musiał jej wypaść. Zawrócili więc i na drodze dojazdowej do swojej posesji zauważyli jak nieznany mężczyzna podnosi telefon, zabiera go i odjeżdża volvem z przyczepką. Zgłaszająca wraz z mężem swoim samochodu pojechali za mężczyzną. Zauważyli go na stacji benzynowej. Próbowali odebrać swoją własność, jednak nieskutecznie. Po szarpaninie mężczyzna odjechał wraz z telefonem. Wówczas 51-latka poprosiła o pomoc policjantów.Mundurowi uzyskane od kobiety informacje przekazali natychmiast swoim kolegom ze Zwierzyńca, którzy już kilka minut później namierzyli opisywane volvo. Kierujący nim 49-latek z gminy Zwierzyniec przy sobie miał należący do pokrzywdzonej telefon. Jego wartość pokrzywdzona wyceniła na kwotę 600 złotych. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a telefon wrócił do właścicielki -informuje rzecznik prasowy zamojskiej policji-  starszy aspirant Dorota Krukowska - Bubiło.

 49- latek usłyszał zarzut przywłaszczenia telefonu oraz spowodowania uszczerbku na zdrowiu 51-latki oraz jej męża.Za przywłaszczenie   cudzej rzeczy ruchomej grozi mu 3 lata pozbawienia wolności ,  za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu trwającego nie dłużej niż 7 dni może trafić do zakładu karnego nawet na 2 lata.