Zamość: Powszechny punkt szczepień wkrótce ruszy. Będzie przy OSIR-ze

2021-04-29 8:37 Wioletta Sawa
szczepionki
Autor: https://pixabay.com/pl/

Od 5 maja w Zamościu rusza masowy punkt szczepień przeciw covid- 19. Organizatorzy chcą szczepić 500 osób dziennie. Punkt będzie czynny od godziny 8 do 18.00 siedem dni w tygodniu.

Masowe szczepienia będą wykonywane w budynku Klubu "Senior z wigorem" zlokalizowanym przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zamościu. Szczepienia w nowych punktach będą przeprowadzane przez zespoły składające się z personelu zamojskiego "starego szpitala".

  Na szczepienie będą mogły przyjść osoby zarejestrowane.

- W praktyce będzie to wyglądało tak:  po wcześniejszym zarejestrowaniu się osoba przychodzi o konkretnej godzinie, przygotowane jest miejsce w poczekalni. Potem  osoba jest kwalifikowana przez personel do zaszczepienia, oczekuje na zaszczepienie, po zaszczepieniu przebywa pod kontrolą 15 minut i później przy wyjściu otrzymuje informację zawierająca datę, w której zostanie jej podana druga dawka-  informuje dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Zamość- Krzysztof Rusztyn.

Pierwsze szczepienia będą mogły być wykonywane już w najbliższą sobotę i niedzielę. Osoby chcące się zaszczepić muszą się zarejestrować , mogą to zrobić między innymi poprzez e-Rejestrację, wysłanie sms o treści szczepimy się, czy poprzez bezpłatną infolinię dzwoniąc pod numer 989, szczegóły na stronie gov.pl.

Podstawą prawną do organizacji punktów jest Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 9 kwietnia 2021 r. w sprawie kwalifikacji osób przeprowadzających badania kwalifikacyjne i szczepienia ochronne przeciwko COVID-19 Dz.U. 2021 poz. 668.