Zamość: Połowa kadencji zarządu powiatu zamojskiego. Co udało się zrobić?

2021-06-16 8:31
zamość
Autor: Wioletta Sawa

Zarząd Powiatu Zamojskiego podsumował dwa i pół roku swojej pracy. W tym czasie postawiono głównie na zadania drogowe, remonty i poprawę jakości obsługi interesantów.

Zarząd powiatu zamojskiego podsumował dwa i pół  roku swojej pracy. W tym okresie między innymi wykonano 180 km odcinków dróg, wyremontowano i wyposażono w sprzęt szpital w Szczebrzeszynie, przeniesiono  wydziały starostwa do budynku urzędu wojewódzkiego , oddano do użytku nową salę obsługi.

-  Wykonane kilometry dróg pozwoliły mieszkańcom powiatu zamojskiego i turystom bezpiecznie poruszać się po tych odcinkach. Największym osiągnięciem jest współpraca samorządów gminnych powiatowych, województwa  ponieważ to pozwoliło zrealizować wszystkie planowane zadania. Wśród głównych zadań, które sobie postawiliśmy było drogownictwo, następnie Domy Pomocy Społecznej. Tutaj były zapóźnienia , również  w wynagrodzeniach, mieliśmy  sporo problemów. W tej chwili  DPS-y są na poziomie XXI wieku. Budynek starostwa  to kolejna sprawa. Przenieśliśmy wydział komunikacji do budynku Urzędu wojewódzkiego. Tam wyremontowaliśmy już dół za chwilę piętro również zostanie wyremontowane.  Najważniejsza rzecz poprawa obsługi mieszkańców.  Otworzyliśmy nową salę obsługi. Nie ma już kolejek.  Szkoła w Zwierzyńcu została wyremontowana.  Szpital w Szczebrzeszynie został wyremontowany i wyposażony. To wszystko  nam  się udało pomimo tej pandemii- mówi Starosta Zamojski- Stanisław Grześko.

- Udało się pozyskać 155 milionów złotych w ramach RPO , z czego  wsparcie z UE to prawie 100 milionów złotych  dla powiatu zamojskiego - to  potężna kwota wsparcia- na różne inwestycje  w tym   na opiekę społeczną,  na  inwestycje gminne - energetyczne, rewitalizacje gruntów i budynków,  termomodernizacje obiektów, wsparcie  na odbudowę kapitału obrotowego przedsiębiorstw  -  mówił radny Sejmiku Wojewódzkiego- Krzysztof Gałaszkiewicz.

- Głównym naszym  priorytetem były drogi.  Zakres  wykonanych prac jest imponujący. Przenieśliśmy wydział komunikacji , w którym rocznie załatwia się około 50 tysięcy spraw. Usprawniliśmy obsługę mieszkańców .Poszerzyliśmy współpracę z gminami - mówił Przewodniczący Rady Powiatu Zamojskiego- Krzysztof Rusztyn.

-  Na terenie gminy Skierbieszów w ciągu 3 lat  zostało  wykonanych ponad 20 kilometrów nawierzchni  dróg powiatowych asfaltowych.  20 kilometrów nowych nawierzchni to 1/3  wszystkich  naszych dróg asfaltowych - mówi Sekretarz gminy Skierbieszów- Sławomir Kugiel.

Na drugą połowę kadencji zarząd powiatu zamojskiego zaplanował głównie kolejne zadania drogowe ale również między innymi rozbudowę sanatorium w Krasnobrodzie czy zrealizowanie pasa startowego na lotnisku w Mokrem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE