Zamość: Maj na drogach powiatu zamojskiego . "Był bezpieczniejszy od kwietnia"

2021-06-09 8:20 Wioletta Sawa
zamość
Autor: KMP Zamość

Zamojska policja podsumowała maj na drogach powiatu zamojskiego . W ubiegłym miesiącu było bezpieczniej niż w kwietniu ponieważ doszło do mniejszej ilości wypadków, w kwietniu było ich pięć w maju zanotowano dwa. Na szczęście nikt nie zginął.

Do jednego z wypadków doszło w Zamościu, w wyniku czego 65- letnia mieszkanka Zamościa trafiła do szpitala.

- Według ustaleń policjantów dwie rowerzystki jechały chodnikiem. w pewnym momencie jedna z nich- 65- latka zwolniła ponieważ zamierzał się zatrzymać , wtedy uderzyła w nią jadąca za nią piętnastolatka, które zamierzała wyprzedzić 65- latkę. Obie upadły na chodnik. 65- latka doznała obrażeń i trafiła do szpitala - informuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu- Dorota Krukowska- Bubiło.

W maju doszło do 135 kolizji i dwóch wypadków.

- Maj był bezpieczniejszy od kwietnia ponieważ doszło do mniejszej liczby wypadków- podkreśla Dorota Krukowska- Bubiło.

Zamojscy policjanci zanotowali też ponad 2,5 tysiąca wykroczeń drogowych tyle samo co w kwietniu. Największa ich część dotyczyła przekraczania dopuszczalnej prędkości.

- W maju takich wykroczeń było ponad 1900, w kwietniu ponad 1860 . W 44 majowych  przypadkach kierujący w terenie zabudowanym jechali z prędkością ponad 100 kilometrów na godzinę , w kwietniu takich kierujących było mniej bo  40- dodaje Dorota Krukowska- Bubiło.

Niestety mimo licznych apeli o trzeźwość w ubiegłym miesiącu zamojscy policjanci wychwycili 21 pijanych kierowców o 9-ciu więcej niż w kwietniu.