Zamość: Upamiętnią 22. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Zamościu

2021-06-10 8:09 Wioletta Sawa
zamość
Autor: FB Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu

Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli i parafia pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu zaprasza na wydarzenie “Mocni nadzieją, pamiętamy”.

-  Głównym jego celem jest upamiętnienie 22 rocznicy historycznej wizyty Papieża Jana Pawła II w Zamościu.  Tym wydarzeniem chcemy przypomnieć i nauczanie papieża  i jego wizytę, która była historyczna dla naszego miasta. Nie tylko dlatego że Jan Paweł II był głową kościoła katolickiego ale także państwa watykańskiego.  Świat wtedy obserwował Zamość . To chcemy pielęgnować , o tym chcemy pamiętać . Chcemy również dziękować za życie, za pontyfikat Wielkiego Polaka i za tę wizytę w naszym mieście - informuje Prezes  Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu - Małgorzata Farion.

 “Mocni nadzieją, pamiętamy” potrwa dwa dni. 11 czerwca zostanie odprawiona msza święta, drugiego dnia- 12 czerwca zaplanowano konferencję, mszę świętą, program słowno- muzyczny, apel jasnogórski i modlitwę.  To wszystko odbędzie się w godzinach od 17.00 do 21.00. Szczegóły na stronie stowarzyszenia.

Wydarzenie jest realizowane w ramach programu "Warto być Polakiem", którego organizatorem jest Samorząd województwa Lubelskiego, celem programu jest pielęgnowanie polskości i wartości patriotycznych przez mieszkańców województwa lubelskiego.