Zamość: Książnica Zamojska ponownie otwarta dla czytelników. Są dostępne również filie

2021-05-04 9:15 Wioletta Sawa
zamość
Autor: Wioletta Sawa

Od 4 maja Książnica Zamojska w Zamościu po przymusowym okresie zamknięcia jest ponownie czynna. A to oznacza, że do biblioteki można już oddać książki, płyty czy gry oraz wypożyczać nowe. Wszystko w reżimie sanitarnym.

- Czytelnicy mogą od dzisiaj   normalnie wejść  do bibliotek i mają wolny dostęp do książek czyli mogą je sobie samodzielnie wybrać z półek. Nadal będzie obowiązywało przestrzeganie zasad sanitarnych czyli przed tym kiedy czytelnik wejdzie do wypożyczalni będzie musiał zdezynfekować ręce - to jest taki warunek konieczny. Zwroty będą odnotowywane z konta czytelnika  po czym książki trafią na trzydniową kwarantannę.  Okres kiedy biblioteka była zamknięta odliczamy od czasu trzymania książek w domach.  Nie będzie on powodował żadnych obciążeń finansowych- informuje Zastępca Dyrektora Książnicy Zamojskiej- Halina Zielińska.

Warto pamiętać, że nie wszystkie usługi biblioteki zostały odmrożone. Nadal ze względów epidemicznych nie będzie można korzystać z czytelni i stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu

Książnica Zamojska jest już czynna od poniedziałku do soboty. W dni powszednie, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 18.00, w soboty w godzinach 7.30- 15.30.

Filie biblioteczne również będą czynne. Placówki nr 1,2,3,4,6 pracują w godzinach 7.30- 17.00.Filia biblioteczna nr 5 zlokalizowana w szpitalu papieskim jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godzinach: 8.00- 16.00 a w środę w godzinach  od 9.00 do 17.00.