Zamość:Wkrótce obostrzenia będą łagodniejsze dla branży hotelarskiej

2021-04-29 8:10 Wioletta Sawa
hotel
Autor: https://pixabay.com/pl/

Od 8 maja hotele będą mogły zostać na nowo otwarte dla gości- to efekt luzowania obostrzeń wprowadzanych przez polski rząd. Co na ten temat sądzi branża hotelarska? Sprawdziliśmy.

Zgodnie z najnowszymi informacjami luzowania rozpoczną się od 4 maja otwarciem między innymi galerii i sklepów budowlanych, Od 4 maja luzowanie obejmie hotele i pensjonaty.

- Niezmiernie nas to cieszy. Czekamy na to z niecierpliwością. Branża hotelarska bardzo ucierpiała, nie wiem czy nie jest jedną z najbardziej poszkodowanych jeśli chodzi o lockdown. Tutaj nie ma możliwości odrobienia strat. Mówimy o tym, że chcemy przetrwać dlatego dla nas jest to takie kluczowe i takie istotne, żeby wszyscy utrzymali stanowiska pracy, żeby ta branża mogła zacząć działać, żeby goście i turyści mieli możliwość swobodnego przemieszczania się i poruszania . Jest to ogromna ulga - przyznaje Martyna Jarzębicka pracująca w zamojskiej branży hotelarskiej.

Hotele będą otwarte ale będą mogły przyjąć tylko 50 procent gości. Strefy wellness i spa, a także restauracje hotelowe pozostaną nadal zamknięte.