Zamość: 78. Tour de Pologne

2021-07-23 16:30
Tour de Pologne w Zamościu
Autor: M.S Eska Zamość

II etap tegorocznego wyścigu kolarskiego Tour de Pologne wystartuje 10 sierpnia w Zamościu. W konferencji prasowej promującej to wydarzenie wziął udział m.in. Czesław Lang.

23 lipca (piątek) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się konferencja prasowa promująca 78. Tour de Pologne, który rozpocznie się na Lubelszczyźnie. Etap I - 9 sierpnia Lublin - Chełm 216 km. II etap wystartuje w Zamościu 10 sierpnia (wtorek) o godzinie 13:50, a zakończy się w Przemyślu (201 km)

To wielki honor i zaszczyt, że udało nam się to zorganizować i że Pan Czesław Lang wybrał Zamość, wybrał nasze miasto do tego, żeby prezentować start najlepszych ekip kolarskich właśnie na Rynku Wielkim w Zamościu. — mówił podczas konferencji Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa.

Tour de Pologne ostatni raz gościł na Lubelszczyźnie 13 lat temu, a do samego Zamościa powrócił po26 latach. Wyścig jest jedną z najstarszych imprez sportowych w Polsce, pierwszy odbył się 1928 roku.

Tour de Pologne wszedł do kalendarza światowego, jesteśmy w cyklu World Tour. Wszystkie najlepsze ekipy przyjeżdżają do Polski, będziecie je mogli Państwo podziwiać. Emocji sportowych na pewno nie zabraknie. Ale też jest drugi taki ważny aspekt, że podczas tej imprezy sportowej chcemy promować Polskę, pokazywać najpiękniejsze jej zakątki. Stąd jesteśmy tutaj w Zamościu. Zapraszamy wszystkich do kibicowania. — mówił Czesław Lang.

W konferencji prasowej uczestniczyli również Michał Mulawa, wicemarszałek województwa lubelskiego oraz Ryszard Majkowski, radny województwa lubelskiego, który aktywnie uczestniczył w planowaniu tras tegorocznego wyścigu w województwach lubelskim i podkarpackim.

Wyścig tej klasy w naszym regionie to również okazja do promowania kolarstwa i aktywnego spędzania czasu na rowerze. Zaplanowano imprezy towarzyszące m.in. Tour de Lubelskie, które odbędzie się w każdym powiecie województwa lubelskiego, przez który będzie przejeżdżał Tour de Pologne.

Pozostałe etapy Tour de Pologne UCI World Tour 2021:

Etap III - 11.08 Sanok - Rzeszów 226 km  

Etap V- 13.08 Chochołów, Gmina Czarny Dunajec - Bielsko-Biała 173 km

Etap VI- 14.08 Katowice - Katowice 18 km

Etap VII - 15.08 Zabrze - Kraków 145 km