Zamość: 11. Festiwal Książki na Rynku Wodnym

2021-06-09 9:45
11. Festiwal Książki
Autor: Książnica Zamojska

Tegoroczny Festiwal Książki odbędzie się pod hasłem "Kalejdoskop kulturalny" i będzie połączony z jubileuszem stulecia Książnicy Zamojskiej.

Na Rynku Wodnym w Zamościu w dniach 15- 17 oraz 19. czerwca odbędzie się 11. Festiwal Książki pod hasłem Kalejdoskop kulturalny. Tegoroczna edycja połączona będzie z obchodami jubileuszu 100-lecia Książnicy Zamojskiej. Organizatorzy przygotowali szereg ciekawych propozycji popularyzujących czytanie oraz ukazujących bibliotekę jako instytucję otwartą i przyjazną.

Rozpocznie się spotkaniem z autorką książek obyczajowych, Krystyną Mirek. Po wydarzeniu będzie miała miejsce uroczysta gala, podczas której wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia dla najaktywniejszych czytelników. Pierwszy festiwalowy dzień zakończymy koncertem w stylu lat 20.i 30. Drugiego dnia będzie spotkanie z regionalistą, Fryderykiem Kierepką. Jeżeli chcecie Państwo odnaleźć swoje korzenie, zachęcam do udziału w wykładzie genealoga, Przemysława Portusia. Dzień zakończymy panelem dyskusyjnym, którego tematem będą ulice i place Zamościa. — mówi Karolina Fidler- Niemczuk z Książnicy.

Trzeci dzień dedykowany jest najmłodszym czytelnikom, będzie na nich czekała maskotka - sowa Wolumena, spotkanie z autorką Joanną Krzyżanek, warsztaty oraz spektakl Wędrownego Teatru Lalek "Małe Mi". W sobotę 19. czerwca również na Rynku Wodnym Książnica zaprasza na Giełdę Książki Regionalnej. Szczegóły znajdziecie na stronie i na Facebooku biblioteki.