Zamojskie zoo podsumowało rok 2020 [WIDEO]

2020-02-06 16:37 Wioletta Sawa
Zamojskie zoo z rekordem
Autor: w.sawa

Zamojskie zoo podsumowało rok 2019 . Placówka ma się czym pochwalić . W ubiegłym roku ogród zoologiczny odwiedziło 234 159 osoby. To o ponad sto więcej niż w roku 2018. - To był bardzo udany rok- przyznaje dyrektor Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera w Zamościu – Grzegorz Garbuz.

Zamojskie zoo podsumowało 2019 rok . Placówka ma się czym pochwalić ponieważ w ubiegłym roku zamojskie zoo odwiedziło 234 159 osoby. To o ponad sto więcej niż w roku 2018. - To był bardzo udany rok- przyznaje dyrektor Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera w Zamościu – Grzegorz Garbuz.

- Duży wpływ na tak dobry wynik miały bez wątpienia bardzo  sprzyjające warunki atmosferyczne- przyznaje dyrektor.-  W ubiegłym roku prawie przez wszystkie weekendy mieliśmy ładną pogodę.  Ważne było również dobre nastawienie zwiedzających nas turystów. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni. I czekamy na powtórkę w tym roku.

Zamojskie zoo oprócz zwiedzania ekspozycji oferowało w ubiegłym roku  również zajęcia edukacyjne o tematyce proekologicznej skierowane do wychowanków przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W poprzednim roku odbyło się ponad 100 takich lekcji i wzięło w nich udział ponad trzy tysięcy uczestników. Placówka organizowała również liczne konkursy, warsztaty i przedsięwzięcia między innymi Walentynki czy Noc sów.