zamość

i

Autor: https://pixabay.com

PRAWO

Zamojscy kierowcy znowu kasują swoje punkty karne. Już ruszyły szkolenia

2023-09-21 14:55

Od niedzieli (17.09) weszły w życie przepisy przywracające anulowanie punktów karnych po roku. Do soboty obowiązywały jeszcze przepisy wydłużające punkty karne do dwóch lat i likwidujące kursy redukujące punkty. Od poniedziałku wróciły szkolenia dla kierowców kasujące punkty karne. Tak też jest w Zamościu.

- Od 18. września można już przeprowadzać szkolenia kierowców, po których jest redukowane 6 punktów karnych. W Zamościu już przeprowadziliśmy takie szkolenia 18. września. Bardzo szybko znaleźli się chętni. Kursy cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Co drugi dzień przeprowadzamy takie szkolenia dla grup 10- 15 osobowych. W ciągu trzech dni od trwania nowych przepisów zapisało się około 50 osób i zapisują się kolejne osoby. telefon dzwoni bez przerwy. Przez ostatni rok nie można było tych punktów karnych redukować. Niektórym te punkty się bardzo nazbierały. Obecnie jest bardzo duże zainteresowanie tymi kursami- mówi Marek Kozłowski z Wydziału Bezpieczeństwa Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu.

Spłonęli w aucie, bo staranował ich pirat z BMW

Wcześniej kurs obejmował trzy bloki tematyczne, z których każdy realizowany był w ciągu 90 minut. Obecnie to cztery bloki. dotyczą one wypadków drogowych w Polsce, prawnych i społecznych skutków wypadków drogowych, psychologicznych aspektów kierowania pojazdem, zasad i przepisów ruchu drogowego.

Zobacz też:

Te powiaty w województwie lubelskim są najmniej zaludnione.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE