green challenge

i

Autor: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Krok za krokiem w Zamościu

Wyzwanie

Załóż coś zielonego i okaż wsparcie osobom z MPD. Do wzięcia udziału w wyjątkowej akcji zaprasza Stowarzyszenie Krok za krokiem w Zamościu

2023-10-03 17:41

I love Green Challenge ma służyć zwiększeniu świadomości społecznej na temat Mózgowego Porażenia Dziecięcego. 6 października przypada Światowy Dzień MPD.

Na całym świecie osób z MPD jest około 17 milionów. Stanowią one też większość podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Krok za krokiem w Zamościu. Dlatego co roku 6 października zachęcają do wzięcia udziału wyzwaniu.

W tym dniu można się ubrać na zielono, włożyć zielone buty, wziąć zieloną torebkę, zielony szaliczek, albo stanąć przy zielonej paprotce, zrobić zdjęcie i zamieścić je w swoich mediach społecznościowych i dodać #ILOVEGREEN, czyli lubię zielony. Albo napisać lubię, rozumiem osoby z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, albo chce je lubić, albo przynajmniej serduszko jakieś wstawić. I wtedy to się będzie rozprzestrzeniało. — mówi Maria Król, przewodnicząca Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Krok za krokiem w Zamościu.

Legenda pierwszej dobranocki i aktorzy "Stawiam na Tolka Banana". Niezapomniani

Należy też polubić i udostępnić profil Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Krok za krokiem w Zamościu, zachęcić innych do przyłączenia się do akcji poprzez oznaczenie ich w swoim poście.

Można też wesprzeć akcję wpłacając dowolną kwotę do wirtualnej skarbonki lub lub na konto Stowarzyszenia "Krok za krokiem" w tytule przelewu wpisując MPD 2023. Akcja trwa do 16 października.

Z okazji światowego dnia MPD zamojskie stowarzyszenie przygotowało film "Jesteśmy tacy sami" na temat Mózgowego Porażenia Dziecięcego.

Warto wiedzieć, po prostu wiedza jest konieczna, żeby poznać MPD, żeby się nie bać. Wiedzieć jakie ma potrzeby, problemy taka osoba, ale że jest normalna, nie jest chora zakaźnie. I o tym wszystkim chcemy w sposób śmieszny, radosny przypominać. — dodaje Maria Król.

Szczegóły znajdziecie na stronie Stowarzyszenia Krok za krokiem.

Zobacz też: Oznaki jesieni w Zamościu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE