Za złe obchodzenie Lanego Poniedziałku można dostać mandat

i

Autor: dhito, pixabay

Za złe obchodzenie Lanego Poniedziałku można dostać mandat

2022-04-18 13:18

Wylewanie nadmiernych ilości wody na przechodniów może zagrozić bezpieczeństwu, naruszyć nietykalność cielesną lub doprowadzić do zniszczenie mienia. W związku z dzisiejszym Lanym Poniedziałkiem policjanci apelują, by w kultywowaniu tej tradycji zachować umiar i rozsądek. Za złe i przesadne obchodzenie święta można odpowiadać karnie.

Dla jednych dobra zabawa, dla innych przykra niespodzianka. Do mieszkańców całego województwa apeluje lubelska policja, by Śmigusa Dyngusa obchodzić z umiarem i z rozsądkiem oblewać wodą.  

— Zachowania osób niewłaściwie obchodzących zwyczaje wielkanocne, jak wylewanie na przechodniów nadmiernych ilości wody oraz rzucanie z wiaduktów na przejeżdżające samochody worków foliowych wypełnionych wodą, mogą mieć nieszczęśliwy finał.  Może to powodować naruszenie nietykalności cielesnej, uszkodzenie ciała lub, zniszczenie mienia. W przypadku, gdy wodą oblewane są jadące pojazdy, może dojść nawet do wypadków czy kolizji. — mówi komisarz Anna Kamola z KWP w Lublinie.  

Jak informują funkcjonariusze polewanie nie powinno odbywać się na ulicach, bo wtedy bardzo często dzieci w ferworze zabawy wybiegają na jezdnię łamiąc wszelkie przepisy ruchu drogowego. Mokra nawierzchnia na drogach także może wpłyną na ruch i wydłużenie drogi hamowania pojazdów. Policjanci apelują, by we wszystkim zachować umiar i przypominają, że za wszystkie negatywne incydenty i nieodpowiedzialne zachowania można ponieść odpowiedzialność karną za naruszone przepisy.  

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE