zamość

i

Autor: Wioletta Sawa, Radio Eska Zamość

Bezpieczeństwo

Za nami Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa w Zamościu

2023-09-21 8:46

Mówili o sezonie grzewczym, bezpieczeństwie w ruchu drogowym i działalności WORD-u. Były też pokazy sprzętu policyjnego wojskowego i strażackiego . Uczestnicy wydarzenia mogli też spróbować swoich sił w pierwszej pomocy medycznej trenując na fantomach. Był też symulator dachowania.

- Chcemy, aby niebezpiecznych zdarzeń na terenie powiatu było jak najmniej. Dlatego organizujemy to wydarzenie, aby przekazać wiedzę młodemu pokoleniu i żeby ta wiedza przebijała się również do rodzin tych młodych ludzi i do wszystkich mieszkańców Zamojszczyzny– mówi starosta powiatu zamojskiego, Stanisław Grześko.

- Liczymy na to, ze te wszystkie nasze działania przyczynią się do podniesienia świadomości wśród ludzi młodych i osób dorosłych, aby te przekazane zasady bezpieczeństwa były przestrzegane. Jeśli tak będzie to będziemy wszyscy bezpieczniejsi.  Bedzie mniej pożarów, będzie mniej wypadków. Będzie tez mniej zdarzeń losowych bo niekiedy te zdarzenia nie wiążą się z pożarem ale tez z innymi miejscowymi zagrożeniami-mówi Zastępca Komendanta Zamojskiej Straży Pożarnej w Zamościu- Andrzej Szozda.

Symulator dachowania w Nowym Sączu

- Krótko opowiedzieliśmy młodzieży o tym jak bezpiecznie zachowywać się na drodze. Apelowaliśmy o to, aby każdy uczestnik ruchu drogowego nosił odblaski, był widoczny chodząc ulicami naszego powiatu zamojskiego - mówi Rzeczniczka zamojskiej policji- Dorota Krukowska- Bubiło.

Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszył się symulator dachowania.Swoje stoiska zaprezentował też 18. Pułk Przeciwlotniczy im. gen. bryg. Feliksa Kamińskiego oraz 25. Batalion Lekkiej Piechoty w Zamościu. powiatowy dzień bezpieczeństwa odbył się wczoraj na terenie Komendy Miejskiej państwowej Straży Pożarnej w Zamościu.

Zobacz też:

Terytorialsi przeszli zaawansowany kurs strzelectwa bojowego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE