"Ulotność" wkrótce w BWA [FOTO]

2020-02-12 15:41 Wioletta Sawa
Ulotność
Autor: http://www.bwazamosc.pl

Już w najbliższy piątek (14 lutego) w Biurze Wystaw Artystycznych w Zamościu odbędzie się otwarcie wystawy " Ulotność " Joanny Słupskiej- Maron . Autorka jest Zamościanką, absolwentką Liceum Plastycznego w Zamościu. Obecnie mieszka i tworzy w Lublinie.

"Ulotność"  to wystawa głównie  rysunku. -  Artystka od początku swojej twórczości interesuje się tą techniką. Uwielbia rysunek wykonany ołówkiem - przyznaje dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Zamościu- Jerzy Tyburski.

- Dominującą barwą, jaką artystka uwielbia jest po prostu biel i czerń czyli kolory  bardzo kontrastowe i jednocześnie bardzo charakterystyczne dla tej artystki. Joanna wprowadza do swoich rysunków również elementy dekoracyjne w postaci płaskim plam kolorystycznych. Na wystawie zobaczymy głównie autoportrety Joanny z różnymi elementami kolorowych teł.  Rysunki, które Joanna tworzy od lat są pełne lekkości, ruchu, subtelności. Na tej wystawie obejrzymy jej prace inspirowane tańcem. Będą reminiscencje sztuki Edgara Degas'a na temat tańca. Myślę, że wystawa będzie się podobała  i  będzie takim bardzo subtelnym akcentem ascetycznym nawiązującym do tytułu-  dodaje Jerzy Tyburski

Wernisaż wystawy "Ulotność" Joanny Słupskiej- Maron już 14 lutego o godzinie 17.00 w Biurze Wystaw Artystycznych w Zamościu mieszczącym się przy ulicy Staszica 27 w Zamościu.

Wystawa będzie czynna do 15 marca.​