Tomaszów Lubelski: TKS Tomasovia zorganizuje turniej półfinałowy w siatkówce kobiet.

2021-04-06 17:10 M.S
Tomasovia zorganizuje turniej półfinałowy w siatkówce kobiet
Autor: TKS Tomasovia

TKS Tomasovia i Silesia Volley Mysłowice wygrały konkurs ofert na organizację półfinałowych turniejów barażowych o awans do I ligi. Zawody będą rozgrywane w dniach 9 - 11 kwietnia br.

W turnieju wystąpi osiem zespołów – po dwa najlepsze ze wszystkich czterech grup. Rywalkami miejscowej Tomasovii będą AZS AWF Warszawa, Chełmiec Wałbrzych i Wieżyca 2011 Stężyca.

Gramy w takim turnieju po raz pierwszy, od dwudziestu lat jesteśmy w II lidze. Jest to pierwsze takie zwycięstwo, jeśli chodzi o rozgrywki ligowe w grupie. Zawsze plasowaliśmy się w czołówce, było drugie, trzecie, czwarte miejsce, ale tego pierwszego miejsca nie było. Teraz wszystko zaiskrzyło, na szczęście kontuzji nie ma i mam nadzieję, że tutaj zespół pójdzie dalej za ciosem. Liczymy na to. To byłby naprawdę wielki już sukces, dostanie się do turnieju finałowego, bo to już cztery najlepsze drużyny. Każde zwycięstwo w takim turnieju to jest taki bonus i takie budujące na pewno dla naszej społeczności siatkarskiej w Tomaszowie. — mówi trener siatkarek TKS Tomasovia, Stanisław Kaniewski.

Kibice wszystkich uczestniczących drużyn będą mogli oglądać transmisje spotkań na żywo na stronie siatka.tomaszow.info. Tam też znajduje się pełny terminarz meczów.

Raport z anteny, 06.04, godz.10