Tomaszów Lubelski: Sprawca śmiertelnego wypadku na drodze krajowej nr 17 trafił do aresztu

2022-08-02 12:30
zamość
Autor: KMP Tomaszów Lubelski

Chodzi o 37-letniego obywatela Ukrainy, który w nocy z piątku na sobotę(29-30.07) w miejscowości Zatyle na Lubelszczyźnie kierując autokarem podczas manewru wyprzedzania na skrzyżowaniu zderzył się z osobówką. Śmierć ponieśli dwaj pasażerowie tego auta.

- Postanowieniem sądu wobec mężczyzny został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 37- latek będzie odpowiadał za doprowadzenie do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym - mówiła Małgorzata Pawłowska z tomaszowskiej policji.

-Zdarzenie miało miejsce na DK-17 w miejscowości Zatyle. 37-letni kierujący autokarem w rejonie skrzyżowania rozpoczął manewr wyprzedzania jadącego przed nim autobusu marki Scania oraz poprzedzającego go samochodu osobowego marki Volkswagen, który wykonywał manewr skrętu w lewo. W wyniku bocznego uderzenia w osobówkę, volkswagen dachował i rozbił się na drzewie. Pojazdem podróżowało dwóch mężczyzn, 51 i 39-letni obywatele Ukrainy. Jeden z nich zginął na miejscu, drugi zmarł w szpitalu- dodaje Małgorzata Pawłowska.

Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE