sadzonka drzewa

i

Autor: pixabay.com

Ekologia

Tomaszów Lubelski: Odbierz darmowe drzewko

2023-03-30 15:49

Dąb, lipa, świerk, a może klon? Wybór należy do Was. 1 kwietnia na Rynku w Tomaszowie Lubelskim leśnicy będą rozdawali darmowe sadzonki drzew.

Wiosna to świetna pora na sadzenie drzew, a te jak wiadomo mają same zalety - produkują tlen, nawilżają i oczyszczają powietrze, a także obniżają temperaturę w czasie upałów. Nadleśnictwo Tomaszów w sobotę (1 kwietnia) na Rynku w Tomaszowie Lubelskim od godziny 10:00 będzie rozdawało darmowe sadzonki drzew - dębu, lipy, świerku i klonu.

W ramach akcji "Łączą nas drzewa" wspólnie z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Lublinie oraz Gminą Tomaszów Lubelski będziemy w samym środku miasta mieć stoisko, gdzie każdy, kto przyjdzie otrzyma od nas sadzonkę, którą będzie mógł posadzić przy domu lub na działce. łatwo będzie nas znaleźć - musicie szukać zielonego namioty, przy którym będą się kręcić leśnicy. Zapraszamy serdecznie. Będziemy tam stać do momentu, kiedy nam się skończą sadzonki. — mówi Karol Jańczuk z Nadleśnictwa Tomaszów.

Więcej szczegółów o sobotniej akcji "Łączą nas drzewa" w Tomaszowie Lubelskim znajdziecie na stronie Nadleśnictwa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE