Na ratunek serduszku Gabrysi Bryk

i

Autor: FB Historia serduszkiem pisana

Tomaszów Lubelski: Na ratunek serduszku Gabrysi

2022-10-13 12:36

Wiele dobrych serc łączy się, żeby wspomóc jedno małe serduszko Gabrysi Bryk w walce o marzenia. Obecnie największym marzeniem dziewczynki i jej rodziców jest zebranie potrzebnej kwoty na operację. Wspierają ich w tym mieszkańcy Tomaszowa Lubelskiego i po raz kolejny pokazują, że umieją pomagać.

Bywają marzenia, których bez pomocy innych spełnić się nie da. 9-letnia Gabrysia Bryk z Tomaszowa Lubelskiego marzy, by tak jak jej rówieśnicy jeździć na rowerze czy biegać. Dziewczynka urodziła się z siniczą, śmiertelną wadą serca. Obecnie jedyną szansą na uratowanie Gabi jest operacja w Bostonie, na którą rodzice i właściwie cały powiat tomaszowski stara się zebrać potrzebną kwotę, czyli prawie 2 mln 400 tysięcy złotych.

Do tej pory Gabrysia przeszła już trzy poważne operacje kardiochirurgiczne. I niestety w Polsce nie ma już dla niej pomocy, a w zasadzie jest ale polega ona na przeszczepie serca, a to wiąże się z bardzo dużym ryzykiem dla jej życia. — mówi Renata Miziuk, wolontariuszka Pomagaj z nami, z-ca burmistrza Tomaszowa Lubelskiego.

Kwota potrzebna na operację jest ogromna, ale bliscy dziewczynki z pomocą lokalnej społeczności nie poddają się.

Bardzo się cieszymy, że tak wielu ludzi jest zaangażowanych w zbiórkę naszej córki i że możemy liczyć w tej trudnej sytuacji życiowej na tak ogromną pomoc. Jesteśmy wzruszeni i zaskoczeni. Myślę, że dobro powraca, więc warto pomagać. Gabrysia naprawdę chce żyć i wierzę, że wspólnymi siłami uda się zebrać te pieniądze jak najszybciej. — mówi mama dziewczynki, Joanna Domańska- Bryk.

Pomóc Gabrysi można na wiele sposobów. Dziewczynka jest podopieczną fundacji Parasol Roztocza i Fundacji ESPERO - zbiórka na pomagam.pl Na FB grupie Historia serduszkiem pisana prowadzone są licytacje. Organizowane są też zbiórki złomu, nakrętek, kiermasze ciast czy charytatywne turnieje.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE