Świat zwierząt

Ten bocian znalazł sobie ciepły kraj... pod przychodnią. Zimę spędzi w specjalnym azylu

2023-09-20 15:36

Społeczność Tarnogrodu pomniejszyła się o bociana, który przez jakiś czas urzędował na parkingu pod gabinetem dentystycznym. Ale dla ptaka to dobra wiadomość, bo choć nie odleciał z innymi do ciepłych krajów, zimę spędzi w doborowym towarzystwie bocianów w Kozubszczyźnie.

O sytuacji boćka poinformowała Nowa Gazeta Biłgorajska. W poniedziałek skontaktowali się z nią mieszkanki Tarnogrodu, które martwiły się żyjącym pod przychodną ptakiem. Jak poinformowały, regularnie karmiły bociana i starali się znaleźć mu bezpieczne schronienie. Kiedy zdawało się, że znalazły, pojawił się kolejny problem.

– Dzwoniliśmy już do kilku stowarzyszeń zajmujących się bocianami, do Parku Narodowego, do ZOO,  do Gminy i nic. Problem jest z transportem. Ale najpierw trzeba go jeszcze złapać – mówiła redakcji jedna z mieszkanek.

Upatrzonym dla oswojonego tarnogrodzianina miejscem była siedziba Stowarzyszenia Szansa dla Bociana w Kozubszczyźnie. Prowadzi je Kamil Piwowarczyk i jeszcze zanim przyjął nowego mieszkańca, mówił o nim:

– Z mojego doświadczenia wynika, że to bocian, który najprawdopodobniej został przez ludzi wychowany i on pomylił nieco instynkty, dlatego garnie do ludzi. Typowy, dziki bocian nigdy nie przyleciałby pod budynek i nie przebywałby w takim miejscu – wyjaśniał Nowej Gazecie Biłgorajskiej.

Ostatecznie, zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, w 140-kilometrową podróż udały się z boćkiem osoby z urzędu gminy. Bociek już został zaobrączkowany, a niedługo ma wyjść po raz pierwszy na wybieg dla bocianów.

Stowarzyszenie Szansa dla Bociana za pobyt ptaka nie pobiera opłat, utrzymuje się z datków osób, którym leży na sercu dobro zwierząt.

Jeśli ktoś chciałby się dorzucić do zimujących tam bocianów, może zrobić przelew:

Stowarzyszenie Szansa dla Bociana

Santander Bank S.A

Numer konta: 89 1090 2688 0000 0001 3317 0991

IBAN: PL 89 1090 2688 0000 0001 3317 0991

SWIFT: WBKPPLPP

tytułem: Pomoc bocianom

Szokujące oświadczenie Grzegorza G., który po pijanemu zabił rodziców 3 chłopców
Źródło: Ten bocian znalazł sobie ciepły kraj... pod przychodnią. Zimę spędzi w specjalnym azylu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE