zamość

i

Autor: https://pixabay.com/pl

SŁUŻBA ZDROWIA

"Stary szpital" w Zamościu już ma i jeszcze będzie miał nowoczesny sprzęt​

2023-09-25 10:39

Mobilny aparat USG i dwa systemy wykorzystywane w leczeniu chorób płuc trafiają na oddziały szpitala. Nowoczesny sprzęt przyspieszy powrót do zdrowia pacjentów zamojskiej placówki medycznej. Ze sprzętu skorzysta Hematologia i Oddział chorób Płuc. Fundusze na zakup przekazała Fundacja PGE.

- Urządzenia, które kupiliśmy i które jeszcze kupimy będą służyły tysiącom osób. Sam Oddział Hematologii to jest blisko 1000 pacjentów a Oddział Choób Płuc to ponad 700 osób rocznie. Te urządzenia pozwolą naszym lekarzom i pielęgniarkom być bardziej skutecznym w procesie leczenia - mówi Damian Miechowicz Prezes Zamojskiego "starego szpitala".

Oddział chorób płuc zyskał dwa systemy, które są już wykorzystywane w leczeniu chorych.

- Oddział otrzymał System przyskórnego monitorowania dwutlenku węgla dla chorych. Służy to pacjentom w ciężkim stanie. Mamy też system TOPAZ. Dzięki niemu odbarczyć odmę opłucnową i usunąć płyn z jamy opłucnej. Oba urządzenia są w zasadzie cały czas używane w oddziale. Służą ratowaniu zdrowia i życia pacjentów- mówi Ordynator Oddziału Chorób Płuc-  Ewa Lipska.

"Maszyneria Fajbusiewicza" w szczecińskim muzeum

Oddział Hematologiczny ma zyskać mobilny aparat USG, ma on zastąpić zasłużony 10- letni sprzęt.

- Jest to podstawowa diagnostyka i bardzo nam pomocna. Mobilny aparat bardzo ułatwi nam pracę , pozwoli robić badania na miejscu bez konieczności transportowania pacjentów do innego budynku. Jest to ważne, ponieważ niektórzy pacjenci są w takim stanie , że źle znoszą transportowanie - mówi Ordynator Oddziału Hematologicznego- Renata Kasza.

Nowoczesny sprzęt trafił do zamojskiego szpitala dzięki Fundacji PGE.

- Hematologia w zamojskim szpitalu jest jedną z czterech działających na terenie województwa lubelskiego. Mamy nadzieje, ze ta darowizna przyczyni się do podniesienie jakości świadczenia usług zdrowotnych w tym szpitalu - mówi Dyrektor Generalny PGE Dystrybucja Oddział Zamość, Andrzej Olborski.

Zamojski szpital otrzymał w sumie 100 tysięcy złotych darowizny.

Zobacz też:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE