Sezon grzybowy ma się w najlepsze. Jednak lubelski sanepid apeluje

2021-09-12 13:21

Warunki pogodowe dopisują, a zbieracze grzybów z województwa lubelskiego już mówią, że ten rok zapowiada się bardzo dobrze. W lasach w całym regionie mamy wysyp grzybów.

Grzyby można znaleźć w lasach powiatu lubelskiego, lubartowskiego, kraśnickiego, zamojskiego, chełmskiego czy w okolicach Biłgoraja. Jednak lubelski sanepid apeluje do grzybiarzy o ostrożność. 

— Cały czas udzielamy porad grzyboznawczych, osoby, które nie są pewne swoich zbiorów mogą je przynieść do nas. Możemy odpowiedzieć jaki to jest gatunek grzyba i sklasyfikować jego wartość w tym czy jest to grzyb, jadalny,, niejadalnym, trujący czy śmiertelnie trujący. — mówi Renata Bezłada klasyfikator grzybów świeżych z Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lublinie.

Porady w  stacjach sanitano-epidemiologicznych są bezpłatne.

— Sezon grzybowy jest w pełni, dlatego zapraszamy do nas. Pracujemy od 7:30 do 15:00, można u nas uzyskać właśnie ocenę wartości grzyba, a także atest jeżeli chcemy handlować grzybami. — dodaję Renata Bezłada. 

Sezon grzybowy już wystartował, a potwierdzają to słuchacze Radia Eska, którzy podzielili się zdjęciami swoich zbiorów. Jednak niestety nie podzielili się dokłada lokalizacją gdzie znaleźli takie okazy. Zapraszamy do oglądania galerii!