Seamus Heaney w Dyskusyjnym Klubie Książki

2020-02-25 12:43
Seamus Heaney życie i twórczość
Autor: Wioletta Sawa

26 lutego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w Książnicy Zamojskiej. Tym razem będzie o literaturze irlandzkiej.

Miłośnicy literatury irlandzkiej będą mieli okazję wysłuchać wykładu Justyny Mazurek - Schramm, wiceprezesa zarządu Fundacji Kultury Irlandzkiej. Tematem wystąpienia będzie irlandzki  laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury - Seamus Heaney . Jego  życie i twórczość. O szczegółach mówi zastępca dyrektora książnicy zamojskiej- Halina Zielińska:

- Pani Justyna Mazurek - Schramm, przeniesie nas w świat poezji Seamus Heaney'a. Opowie o jego pasjach, o jego zainteresowaniach .  Zdradzi nam jakie problemy poruszał w swojej twórczości.  Dowiemy się o związkach Seamus Heaney'a z literaturą polską, przede wszystkim ze światem poetów polskich. Jak wiemy,  był zafascynowany twórczością Zbigniewa Herberta i Czesława Miłosza. Tłumaczył na język angielski ich wiersze . Jego twórczość jest znana polskiemu czytelnikowi dzięki przekładom Stanisława Barańczaka.

W holu Książnicy Zamojskiej do 28 lutego  obecna jest również wystawa poświęcona temu irlandzkiemu pisarzowi. Składa się z ośmiu dużych plansz

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się w środę , 26 lutego o godzinie 16.00. Wstęp jest wolny.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE