Są wstępne wyniki konsultacji społeczbych w sprawie śmieci

2020-02-25 12:00
UM zamosc
Autor: Wioletta Sawa

Magistrat ogłosił już wstępne wyniki konsultacji społecznych. Dane dotyczą frekwencji oraz wyboru metod naliczania opłat za wywóz śmieci. Według podanych informacji zdecydowana większość mieszkańców Zamościa chce pozostać przy obecnie obowiązującej stawce i metodzie.

Zaledwie niecałe półtora procenta Zamościan wzięło odział w konsultacjach społecznych dotyczących ustalenia stawki i ceny za odbiór śmieci.  Około 80 procent z nich chce pozostać przy obecnych rozwiązaniach, czyli metodzie liczonej od osoby.

- Zainteresowanie konsultacjami było niewielkie. Mniejsze nawet niż zwykłymi zebraniami osiedlowymi, w których w ubiegłym roku wzięło udział ponad 1100 mieszkańców a w tym roku w konsultacjach- poniżej 1000 osób. Widocznie tylko taka garstka osób interesowała się tymi konsultacjami i chciała wziąć w nich udział. Mam nadzieję, że Ci, którzy uczestniczyli w spotkaniach skorzystają z nich. Cieszę się , że z tymi mieszkańcami, mogliśmy porozmawiać o segregowaniu śmieci czy kosztach gospodarki odpadami  - mówi Zastępca Prezydenta Zamościa - Piotr Zając

W 16 zebraniach osiedlowych wzięło udział 987 osób, złożono 842 ankiety. 12 procent głosujących wybrało metodę naliczania od zużycia wody, 6 procent od gospodarstwa, a 2 procent od powierzchni nieruchomości.​ Pełne wyniki konsultacji mamy poznać już wkrótce.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE