zamość

i

Autor: Wioletta Sawa

PSONI w Zamościu wystartowało z 9.edycją kampanii Kilometry Dobra

2023-03-16 10:05

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu rozpoczęło zbiórkę złotówek w ramach ogólnopolskiej kampanii dobroczynnej Kilometry Dobra.

Od czterech  edycji PSONi zbiera środki finansowe  na modernizację budynku po byłym Sądzie Pracy na ulicy Orlicz Dreszera w Zamościu. Dzięki zebranym do tej pory środkom udało się już sporo zrobić.

- Zrobiona jest już  stolarka okienna, dach, podpiwniczenie.  W wyremontowanej już  sali podpiwniczenia  będą się odbywały konferencje,  zebrania. Młodzież będzie mogła tam też organizować imprezy andrzejkowe. Chcieliśmy pokazać co zrobiliśmy, pochwalić się. Małymi krokami remontujemy . Prosimy ludzi o dobrych sercach o wsparcie-  mówi Przewodnicząca Zarządu PSONI koło w Zamościu.

- Przed nami jeszcze bardzo dużo prac. Potrzebujemy ogromnych środków . Każda złotówka zebrana w ramach kampanii Kilometry dobra jest dla nas bardzo ważna - mówi - Krzysztof Rysak - Dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego w Zamościu .

Budynek przy ulicy  Orlicz Dreszera 10 jest remontowany po to, żeby przeniósł się do niego Warsztat Terapii Zajęciowej z y Orlicz Dreszera 14 . Przenosiny mają dać więcej przestrzeni i polepszyć warunki do zajęć terapeutycznych dla wychowanków. Koszt inwestycji szacuje się na ponad 4 miliony złotych.

Zebrane środki będą też przeznaczone na termomodernizację budynku PSONI przy Orlicz Dreszera 14.

Kampania Kilometry Dobra będzie prowadzona na terenie naszego regionu poprzez zbiórki złotówek do puszek w szkołach i parafiach. Środki będą również zbierane poprzez strony internetowe, aukcje czy kiermasze np. ​na podczas najbliższego Kiermaszu Wielkanocnego w Zamościu (2.04).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE