Prawie 20 milionów złotych dla przedsiębiorców z Zamościa i powiatu! Na utrzymanie miejsc pracy

2020-06-17 9:17
Przekazanie środków dla Zamościa i powiatu zamojskiego
Autor: Wioletta Sawa, Radio ESKA

Do Powiatowego Urzędu Pracy w Zamościu trafiły środki z Europejskiego Funduszu Społecznego. ​Kwota 19 milionów 700 tysięcy złotych zostanie przekazana przedsiębiorcom z Zamościa i powiatu zamojskiego. Chodzi o ratowanie miejsc pracy zagrożonych przez epidemie koronawirusa.

Przekazanie odbyło się przy okazji wizyty w Grodzie Hetmana mobilnego punktu informacyjnego dla przedsiębiorców. Tzw. "tarczobusy" ruszyły w trasę po Lubelszczyźnie. Podróżujący nimi specjaliści udzielą informacji na temat wsparcia dla firm w ramach Lubelskiego Pakietu Antykryzysowego.

- Samorząd Województwa Lubelskiego przekazuje środki dla Zamościa i powiatu zamojskiego właśnie na ratowanie i utrzymanie miejsc pracy dla przedsiębiorców - na dopłaty do pensji. Każde miejsce pracy w regionie lubelski jest dla nas bardzo ważne - mówi Michał Mulawa, wicemarszałek województwa lubelskiego.

Do tej pory zamojscy przedsiębiorcy skorzystali z czterech form wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej.

- Jeśli chodzi o mikropożyczki wpłynęło już ponad 5,5 tysiąca wniosków. Zrealizowaliśmy je w zasadzie w 100%, pochłonęły ponad 27 milionów złotych. Dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników - przyjęliśmy ponad 500 wniosków i wypłaciliśmy kwotę ponad 4 miliony. Natomiast 900 przyjętych wniosków dotyczyło jednoosobowych działalności gospodarczych i do tej pory przekazaliśmy na ten cel 1,8 miliona złotych - wylicza Marian Hawrylak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Zamościu.

W najbliższych dniach 20 powiatach naszego województwa pojawią się "tarczobusy". Przedsiębiorcy dowiedzą się tam czy należą się im środki, jak z nich skorzystać i w jaki sposób ubiegać się o wsparcie.

Dziecko wypadło z auta w Tarnowskich Górach. Jak do tego doszło?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE