Paka dla bedomniaka

i

Autor: Wolontariat w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Zamościu

akcja charytatywna

Paka dla bezdomniaka. Zwierzaki z zamojskiego schroniska napisały listy do św. Mikołaja!

2023-12-07 23:22

Wolontariusze zorganizowali akcję, dzięki której każdy może przygotować paczkę z upominkami dla wybranego psa lub kota.

Większość czworonogów ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Zamościu spędzi zbliżające się święta w kojcach w placówce. Jest jednak sposób, żeby uprzyjemnić im ten czas. Wolontariusze pomogli zwierzakom napisać listy do św. Mikołaja, a mieszkańcy Zamościa (i nie tylko!) mogą spełniać psie i kocie marzenia.

Odzew na tą akcję przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Zaangażowało się mnóstwo osób prywatnych, ale też szkoły i zakłady pracy. Jesteśmy bardzo, bardzo wdzięczni. Zapraszamy na nasze media społecznościowe, tam wrzucamy relacje z rozpakowywania prezentów, pokazujemy jak zwierzaki się cieszą. A reagują bardzo różnie, jedne cieszą się tak, że nie bardzo da się te paczki otworzyć, inne troszeczkę nie dowierzają, że to na pewno dla nich. Ale wszystkie są mega szczęśliwe, jest to dla nich świetne urozmaicenie nudnego w sumie życia w schronisku. — mówi Lidia Wikiera, przewodnicząca wolontariatu w schronisku dla zwierząt w Zamościu.

Niesamowite ozdoby w centrum Warszawy. Jak podróż w czasie!

W związku z ogromnym zainteresowaniem akcją, postanowiono ją przedłużyć - potrwa do świąt. Poza tym zostanie rozszerzona na psiaki, które mieszkają w boksach grupowych.

Będziemy cały czas pokazywać Państwu jak te zwierzaki się cieszą. Każdy może dołożyć swoją małą kropeczkę, bo nie trzeba kupować wszystkich rzeczy z listów. Te rzeczy, które my tam wymieniamy są dla zwierzaków bardzo ważne, wartościowe i pyszne - wiadomo Mikołaj przynosi same smakołyki. Dostarczają im nie tylko radość, ale też suplementy i witaminy. — dodaje Lidia Wikiera.

Paka dla bezdomniaka

i

Autor: Wolontariat w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Zamościu

Listy czworonogów, emocjonujące relację z otwierania przez nie paczek i wszystkie informacje o tym jak dołączyć do akcji, znajdują się w mediach społecznościowych Wolontariat w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Zamościu.