Oddział Terenowy RCKiK Lublin w Tomaszowie Lubelskim

i

Autor: M.S Eska Zamość

krwiodawstwo

Oddział terenowy RCKiK w Tomaszowie Lubelskim przeszedł gruntony remont. Zobacz zdjęcia z oficjalnego otwarcia

2023-09-21 12:20

Po 11 miesiącach znów można oddawać krew w dawnej siedzibie przy ulicy Lwowskiej 82. Budynek tomaszowskiego oddziału zyskał odnowioną elewację i komfortowe wnętrza.

Koszt remontu Oddziału Terenowego RCKiK w w Tomaszowie Lubelskim to ponad 2 mln zł, z czego 1 mln 800 tys.zł to fundusze pozyskane ze środków Unii Europejskiej. Oficjalne otwarcie miało miejsce 20 września br.

Budynek został odnowiony i przeprowadzona została termomodernizacja, mamy pompy ciepła, fotowoltaikę, więc eksploatacja tego budynku niewątpliwie będzie tańsza. Została też odnowiona cała elewacja, która już wiele pozostawiała do życzenia. Natomiast w środku, oczywiście poza pewnymi drobnymi zmianami, jeżeli chodzi o funkcjonalność dla krwiodawców, więcej miejsca do pobierania, ponieważ wkrótce będzie można również oddawać osocze w tutejszym oddziale terenowym. —mówi Małgorzata Orzeł, dyrektor RCKiK w Lublinie.

Przyjaciółki ZWIASTUN odcinka 257. Żałoba po śmierci Zuzy zmieni życie przyjaciółek

Krwi nie da się niczym zastąpić, ani wyprodukować. Krew ratuje życie i jest na nią ciągle ogromne zapotrzebowanie. Pracownicy OT RCKiK w Tomaszowie zachęcają do jej oddawania.

Czekamy na naszych wspaniałych, kochanych dawców w naszym dawnym budynku. Jest teraz nowoczesny, komfortowy, mamy nowe umeblowanie i przede wszystkim posiadamy nowy sprzęt. Zapraszamy krwiodawców od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 - 12:00, rano po lekkim śniadaniu, wypoczęci, nawodnieni, chętni, dorośli z dokumentem tożsamości. — mówi Aneta Wójcikowska - Kossak, kierownik Terenowego Oddziału RCKiK w Tomaszowie.

W oddziale terenowym w Tomaszowie można również zarejestrować się w rejestrze potencjalnych, niespokrewnionych dawców szpiku. Warto dzielić się tym, co mamy najcenniejszego. Więcej informacji znajdziecie na rckik.lublin

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE