Nowe stypendia studenckie w Lublinie

i

Autor: zdj. ilustracyjne/pixabay.com

Studenci

Nowe stypendia dla studentów lubelskich uczelni. Do zdobycia miejsca w najlepszych firmach

2023-10-04 11:35

Studenci z Lublina mogą wziąć udział w nowym, miejskim programie „Stypendia biznesowe”. Na najlepszych czeka 10 stypendiów o łącznej wartości 96 tys. zł, współpraca z lubelskimi firmami i praktyki biznesowe. Nabór do programu potrwa do 12 października.

Partnerami uczelnianymi projektu są: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Politechnika Lubelska, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

Fundatorami pilotażu zostali Fundacja Grupy Aliplast, Medispet, Orange Polska, Infinite w Lublinie, Arcus Systemy Informatyczne, Ball Packaging Europe Lublin, Pekao Faktoring.

Dzięki wspólnej inicjatywie samorządu, przedstawicieli biznesu i uczelni powstał nowy program stypendialny dla studentów. Jego pilotażowa edycja, doskonale wpisująca się w przyjętą przez nas strategię i model współpracy, zyskała poparcie przedsiębiorców, którzy pozytywnie odpowiedzieli na nasze zaproszenie – mówi Krzysztof Żuk prezydent Lublina.

Program wyróżni najzdolniejszych studentów z co najmniej dobrymi wynikami w nauce. Premiowane będą osoby ambitne, które dążą do zdobywania nowych kwalifikacji poza uczelnią i są aktywnie zaangażowane w działalność organizacji studenckich – dodaje.

 Na studentów czeka 10 stypendiów o łącznej wartości 96 tys. zł. Przyznawane będą na 8 miesięcy w formie wyróżnień dla osób z najlepszymi wynikami.

Zgodnie z założeniami programu powinno zostać przeznaczone na dalszy rozwój stypendysty w zakresie jego zainteresowań oraz wspomagać możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Oprócz gratyfikacji pieniężnej w postaci stypendium, na żaków czeka możliwość współpracy z najlepszymi lubelskimi firmami, sprawdzenie się w roli ambasadora firmy na uczelni, a także możliwość odbycia praktyki u fundatora stypendium – tłumaczy zasady Monika Głazik z lubelskiego ratusza.

Szanse na stypendia mają studenci z dobrymi ocenami i aktywni na swoich uczelniach. – Chodzi o uzyskanie średniej ocen za dwa ostatnie semestry nie niższej niż 4,00 oraz potwierdzone doświadczenie zdobyte w organizacjach studenckich, kołach naukowych oraz podczas wymian międzynarodowych – czytamy w regulaminie.

Od sztucznej inteligencji po naukę resyscytacji, czyli Piknik Naukowy w Lublinie

- Aby dotrzeć do najlepszych oraz idealnie dopasowanych do profilu firmy studentów, każde przedsiębiorstwo określa indywidualne kryteria wyboru oraz zobowiązania studenta wobec firmy, jako fundatora stypendium, które umieszczone są w regulaminie programu – dodaje Głazik.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulaminy znajdują się na stronie: przedsiebiorczy.lublin.eu.

Źródło: Nowe stypendia dla studentów lubelskich uczelni. Do zdobycia miejsca w najlepszych firmach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE