Noc Muzeów MZB w Biłgoraju

i

Autor: Muzeum Ziemi Biłgorajskiej

Noc Muzeów 15. maja 2021. Obiekty muzealne w regionie przygotowały wyjątkowe atrakcje

2021-05-14 14:00

Od 4. maja muzea zostały ponownie otwarte dla zwiedzających. Tegoroczna Noc Muzeów może się więc odbyć. Placówki w naszym regionie przygotowały wiele atrakcyjnych wydarzeń.

Na Noc Muzeów już w najbliższą sobotę 15. maja zaprasza Muzeum Ziemi Biłgorajskiej. Wydarzenie rozpocznie się o 17:30 wernisażem wystawy malarstwa lokalnej artystki Anny Świcy. Zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć stałe i czasowe wystawy, ale także specjalnie na tę noc przygotowane atrakcje.

O 18:30 rozpocznie się koncert oraz prezentacja muzyki źródłowej, instrumentów ludowych. Będzie to robił dr Sławomir Niemiec. Będzie grał między innymi na suce biłgorajskiej, oktawce biłgorajskiej i na kilku innych instrumentach. Od 21:00 do 23:00 będzie czekał na nas pan Janusz Jarosławski, będzie spontanicznie każdy mógł zobaczyć, dotknąć, zrobić sobie zdjęcie z polską szablą kawaleryjską, zwaną popularnie ludwikówką. — mówi dyrektor placówki, Marek Majewski:

Wejście do muzeum będzie bezpłatne, a wernisaż oraz koncert muzyki źródłowej będą też dostępne online.

Na Noc Muzeów 15. maja zapraszają również inne placówki w naszym regionie: Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał w Zamościu, Muzeum im ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, Muzeum Regionalne w Tomaszowie Lubelskim.

Chętni do nocnego zwiedzania muszą pamiętać, że nadal obowiązują zasady sanitarne, których należy przestrzegać - noszenie maseczek oraz limit 1 osoby na 15 m kw.

Raport z anteny 14.05, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE