Mieszkańcy Zamościa już nie załatwią osobiście spraw w Urzędzie Miasta

2020-03-23 14:00
Mieszkańcy Zamościa nie załatwią osobiście spraw w Ratuszu
Autor: Free-Photos

Czasowo zawieszona zostaje bezpośrednia obsługa interesantów w Urzędzie Miasta. Władze Zamościa chcą minimalizować narażenie mieszkańców i pracowników na zarażenie się koronawirusem.

Urząd Miasta zostaje całkowicie zamknięty. Do odwołania wstrzymane są także przyjęcia interesantów, które odbywały się w każdy wtorek. Jak informuje ratusz w sprawach wymagających osobistego stawienia się w urzędzie, należy wcześniej kontaktować się telefonicznie.

Ponadto przed urzędem miasta w Zamościu pojawiły się urny i pudła do, których należy wrzucać wszelkie dokumenty. Wnioski powinny się znajdować w zamkniętych kopertach lub koszulkach, a także należy wskazać wydziału urzędu. Urna i pojemniki są umieszczone w Biurze Obsługi Interesanta, ul. Rynek Wielki 13.

Jak będzie można zgłosić zgon lub urodzenie w Urzędzie Stanu Cywilnego? Należy wcześniej skontaktować się telefonicznie z pracownikami biura. Urzędnicy jeżeli nie znajdą innego sposobu załatwienia sprawy umówią się z nami na wizytę w wybrany dzień i godzinę. 

Tak samo Wydział Ewidencji Kierowców i Pojazdów  nie prowadzi się obsługi bezpośredniej interesantów. Wszystkie sprawy związane z naszymi pojazdami w tym rejestracja pojazdu, zgłoszenie nabycia pojazdu, a także wydanie prawa jazdy także załatwimy przez pocztę lub konkretne wnioski można wrzucić do urny zjadające się przed Urzędem Miasta. 

Wszelkie dokumenty i wnioski znajdują się na stronie internetowej miasta umzamosc.bip.lubelskie.pl. Ratusz zachęca do kontaktu telefonicznego, a wszelkie opłaty związane z załatwianymi sprawami można realizować przelewami przez Internet. Ratusz podkreśla, że kontaktować się można także wykorzystując platformę ePUAP.