Lubelskie: Odwiedzał chorą matkę w szpitalu. Przy okazji ukradł portfele innych pacjentów

i

Autor: KMP Chełm

KRADZIEŻ

Lubelskie: Odwiedzał chorą matkę w szpitalu. Przy okazji ukradł portfele innych pacjentów

2023-10-04 8:33

46-latek z Chełma usłyszał zarzuty kradzieży portfeli należących do pacjentów przebywających w szpitalu. Mężczyzna miał je ukraść podczas odwiedzin u swojej chorej matki. Teraz amator cudzych portfeli za swoje czyny odpowie w recydywie.

Zgłoszenie dotyczące zniknięcia dwóch portfeli należących do pacjentów szpitala wpłynęło do policjantów w miniony weekend. Zajmujący się tą sprawą kryminalni z chełmskiej policji wytypowali, że za te kradzieże może odpowiadać 46-letni mieszkaniec miasta, który przychodził do placówki, by odwiedzać swoją chorą matkę. Z ustaleń mundurowych wynika, że mężczyzna „skorzystał z okazji” i zabrał portfele pacjentów, którzy w danym momencie przebywali na zewnątrz budynku.

– Funkcjonariusze ustalili również, że to niejedyne jego przewinienie. W sierpniu, w podobny sposób, skradł innym dwóm pacjentom portfele. Zabierał z nich pieniądze pozostawiając dokumenty i karty, po czym je wyrzucał. Dwa z nich zostały odnalezione przez przypadkową osobę na obrzeżach Chełma – opisuje kom. Ewa Czyż, rzeczniczka chełmskiej Komendy Miejskiej Policji.

Przed kradzieżą się modlił. Teraz szuka go policja

46-latek usłyszał już zarzuty kradzieży, za którą grozi do 5 lat więzienia. Mężczyzna odpowie za swoje czyny w warunkach recydywy, bo już wcześniej był karany za podobne przewinienia.

Zobacz także: Sprawcy napadu na lubelską stację benzynową zatrzymani. Wśród podejrzanych pracownik stacji

Źródło: Lubelskie: Odwiedzał chorą matkę w szpitalu. Przy okazji ukradł portfele innych pacjentów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE