Czar bożonarodzeniowej choinki - warsztaty w Muzeum Zamojskim

i

Autor: Muzeum Zamojskie

Łańcuchy choinkowe bohaterami tegorocznych warsztatów w Muzeum Zamojskim.

2022-12-08 13:13

Wiadomo, że ozdoby zrobione własnoręcznie są najładniejsze. A te które wykonają uczestnicy zajęć będą zrobione z materiałów używanych dawniej.

Muzeum Zamojskie zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty tworzenia tradycyjnych ozdób choinkowych "Czar bożonarodzeniowej choinki". Uczestnicy wykonają łańcuszek ze słomy i kolorowej bibuły.

Warsztaty skierowane są zarówno do grup, jak i do osób indywidualnych. Łączą tę artystyczną, manualną sferę z taką lekcją muzealną, ponieważ też poznamy symbolikę ozdób i choinki bożonarodzeniowej i powiemy o dawnych zwyczajach, towarzyszącym świętom. — mówi Natalia Szczerba z muzeum.

Zajęcia odbywają się od wtorku do piątku i potrwają do 16 grudnia. Zapisy prowadzone są telefonicznie: 883 375 559 – Dorota Łysiak lub tel. 883 375 558 – Natalia Szczerba

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE