Krasnobród: Poligon dla Energetyków będzie oddany do użytku

2021-10-13 9:28
zamość
Autor: PGE

Dzisiaj w Krasnobrodzie zostanie oddany do użytku najnowocześniejszy w Polsce Ośrodek Szkoleniowy dla Energetyków.

Na nowoczesnym obiekcie elektromonterzy mają możliwość ćwiczenia prac eksploatacyjnych i modernizacyjnych w pełnym zakresie. Zastosowanie nowych technologii ma umożliwiać im prowadzenie prac serwisowych linii napowietrznych 15 kV bez przerw w dostarczaniu energii elektrycznej, co zwiększa niezawodność przesyłu i komfort odbiorców.

- Przebudowany i zmodernizowany poligon szkoleniowy w Krasnobrodzie jest jednym z nielicznych w kraju, na którym prowadzone są szkolenia, obejmujące wszystkie technologie zawarte w najnowszych instrukcjach prac pod napięciem, opracowanych przez PTPiREE. Dzięki tej inwestycji dysponujemy najnowocześniejszą infrastrukturą szkoleniową oraz doskonale przeszkoloną kadrą techniczną.  Własny nowoczesny poligon, z tak wysokim standardem urządzeń jest odpowiedzią na wszystkie potrzeby spółki PGE Dystrybucja w zakresie planowych prac pod napięciem – mówi Jarosław Kwasek, prezes zarządu PGE Dystrybucja S.A.

Spółka  zwiększa liczbę  prac prowadzonych pod napięciem,co ma pozwolić  skrócić do minimum konieczne przerwy w dostawach energii do odbiorców.